blank
blank
blank
blank

Odigrane su četiri utakmice 20. kola Međužupanijske lige Slavonski Brod – Požega, od čega su dvije, u Kuzmici i Novoj Kapeli igrane u večernjem terminu koji je konačno zahvaljujući toplom vremenu bio – ugodan.

KUZMICA – JAKŠIĆ 0:4

Očekivano slavlje gostiju iz Jakšića koji u svojoj borbi za ostanak nisu imali milosti prema susjedima koji su već ionako otpisani. Briljantnu partiju odigrao je Marko Grbeš koji se u listu strijelaca upisao tri puta i trasirao put svojoj momčadi do šeste pobjede u sezoni kojom su došli u zonu ostanka, no svakako je pred njima još puno posla. Raspucani Marko je u prvom dijelu pogodio dva puta, pa još jednom 15-ak minuta prije kraja, da bi priču u sudačkom dodatku zaključio Petar Pažin.

blank

– Bolji smo u ovom trenutku, pobjeda je potpuno zaslužena. Jako su nam važni ovi bodovi za nastavak sezone. U njemu želim sreću dečkima iz Kuzmice kojima zahvaljujem  na fer i korektnoj partiji – izjavio je Marijan Bakula, trener Jakšića.

blank

HAJDUK – ZADRUGAR 4:0

U našem zimskom izboru Alen Grafina je od strane čitatelja izabran za najboljeg igrača MŽNL, a danas je zorno pokazao da to nije bio pucanj u prazno, da u njegovim nogama zaista ima kvalitete. Tri puta je pogodio mrežu Zadrugara i bio daleko najbolji pojedinac utakmice. Osim njega u strijelce se upisao i Darko Kovačić za uvjerljivo slavlje domaćina koji se s ovim bodovima definitivno svrstao u gornji, bezbrižni dio tablice iako su tehnički gledano u donjem dijelu pošto drže 8. mjesto. Tokom utakmice gosti su imali primjedbi na suđenje, no na kraju uvjerljivo slavlje Hajduka mora se proglasiti potpuno zasluženim.

-Za nas jako bitna i fantastično odigrana utakmica. Pokazali smo odličan nogomet i to smo potvrdili na kraju pobjedom. Želim čestitati svojim dečkima na svemu prikazanom. Ovo je sve njihov rad koji im dolazi na naplatu. Gostima čestitam na fer i korektnoj igri  – izjavio je Tomislav Kužilek, trener Hajduka.

Danas smo došli nadigravati se sa domaćinom ali nas je poremetio penal u drugoj minuti. Trebalo nam je vremena da se oporavimo i onda u zadnjih pet minuta prvog poluvremena dvije naše greške i primamo dva gola. Domaćinu čestitam na pobjedi i sretno im dalje. Suđenjem nisam zadovoljan – komentar je Josipa Lončarevića, trenera Zadrugara.

blank

POŽEGA – SVAČIĆ 2:0

Požega se nakon slavlja u Jakšiću domogla i domaćih bodova i napravila troskok prema ostanku. Daleko od toga da su ga i osigurali, ali svakako imaju puno više razloga vjerovati da mogu do mirne zone. U 20. minuti Josip Škoda je donio prednost Požegi, a u nastavku iskusni Krunoslav Kahanek s bijele točke pogađa za konačnih 2:0.

blank

SLAVONAC – DINAMO 0:1

Dinamo ponavlja jesen, traljav i loš ulazak, a onda serija pobjeda. Danas su se odlično snašli u večernjem terminu i minimalno slavili na gostovanju u Kapeli. Za promjenu prvo ime Dinama nije bio Tomislav Žuljević nego se istaknuo vratar David Dumančić, a za još veću promjenu, strijelac za momčadi iz Vidovaca nije Tomislav Žuljević, njegov posao obavila je domaća obrana koja je sama smjestila loptu u svoju mrežu.

– Rasterećena utakmica za obadvije ekipe ali ništa manje interesantna. Domaćin dobar ali smo se uspjeli prilagoditi svemu što nas je čekalo na terenu i uspjeli pobijediti. Čestitam i jednoj i drugoj ekipi na fer i korektnoj utakmici dostojnoj derbija kola – izjavio je trener gostiju Krunoslav Podoljak.