DRUGA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

Graničaru iz Bučja naslov prvaka i plasman u viši rang natjecanja

PRIJE 2 TJEDNA
TEKST: I. Tomić

Požega.eu | Graničaru iz Bučja naslov prvaka i plasman u viši rang natjecanja Požega.eu | Graničaru iz Bučja naslov prvaka i plasman u viši rang natjecanja

U posljednjem 18. kolu Druge županijske nogometne lige vodeći Graničar bio je domaćin Lipi. U borbenoj utakmici gostujuća momčad je pokazala kvalitetu i čvrstinu, a prvo poluvrijeme završeno je bez golova (0:0). U međusobnom odmjeravanju snaga i neznatnoj inicijativi Graničara, domaći klub u 70. minuti dolazi u vodstvo, a strijelac je okretni i prodorni Ivan Jakovljević (1:0), koji je ujedno igrač s najviše postignutih golova u ovom rangu natjecanja. U 18 utakmica zabio je 23 pogotka.

Lipa se ne predaje te odlučnim protunapadima ugrožava gol domaćeg vratara. Plod takve igre je izjednačujući pogodak (1:1) koji u 77. minuti postiže Hrvoje Mijatović. Rezultat se ne mijenja do zadnjeg sučevog zvižduka, a obje momčadi zadovoljavaju se podjelom bodova, pogotovo Graničar koji s ovim bodom osvaja naslov prvaka i plasman u Prvu županijsku nogometnu ligu. Iako je u ovoj natjecateljskoj sezoni ostvario 38 bodova, koliko ima i drugoploplasirana Croatia iz Donje Obriježi, prvo mjesto pripalo je klubu iz Bučja zbog boljeg međusobnog omjera. Bučjani su naslov prvaka proslavili u veselom i urnerbesnom raspoloženju uz zapaljene baklje, a sljedeće sezone gledat ćemo ih u višem rangu natjecanja.