20.8.2025. u 10:45
TEKST: D. Krstanović
FOTO: Dražen Krstanović
Prijavite se da možete ocijeniti galeriju. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje.
20.8.2025. u 10:45
TEKST: D. Krstanović
FOTO: Dražen Krstanović
Uoči blagdana Gospe Voćinske, 20. kolovoza hodočasnici brojni pješaci iz župa Katedralnog, Posavskog i Zapadno-slavonskog arhiđakonata polaze na hodočašće u Marijansko Svetište Voćin.
Među njima je i skupina pješaka-hodočasnika koja se iz Pleternice zaputila već utabanim hodočasničkim stazama prema Požegi odakle će se nakon blagoslova iz Crkve sv. Lovre zaputiti sa svim drugim pješacima-hodočasnicima prema Župi Stražeman u kojoj će ove godine sudjelovati na euharistijskom blagoslovu prigodom završetka dana godišnjeg župnog klanjanja u toj župi.
Pješake - hodočasnike je prije polaska blagoslovio i na njih Boži blagoslov zazvao pleternički župnik preč. Dragan Hrgić. Među njima su se zaputili Franjo Stanišić, Katarina Aladrović, Gorana Kovačević, Marija Buće, Marko Buće, Luka Kovačević, Mato Latić Ivan Šedevi i Željka Grgurević. To je do sada najveći broj pješaka - hodočasnika koji se iz Pleternice zaputio prema Voćinu.
Ovo je šesta godina za redom da se ide iz Pleternice i to na prijedlog Franje Stanišića i pokojnog Marijana Aladrovića.
U Stražemanu i drugim okolnim selima pješaci-hodočasnici će prenoćiti te narednog dana, 21. kolovoza 2025. godine u pet sati ujutro krenuti prema svome odredištu - Marijanskom Svetištu Voćin.
Hodočasničkim hodom uz molitvu i pjesmu kroz brdovite i šumske proplanke hrlit će Nebeskoj Majci u zagrljaj preko Gornjih Vrhovaca, Leštata, Zvečeva i Djedovice te u poslijepodnevnim satima stići će do Svetišta u kojem će se zajedno sa svim drugim hodočasnicima koji budu došli organiziranim prijevozom i osobnim vozilima, sudjelovati na središnjem hodočasničkom euharistijskom slavlju kojeg će u 18.30 sati predvodi požeški biskup msgr. Ivo Martinović.
Već po tradiciji nakon euharistijskog slavlja uslijediti će procesija s likom Gospe Voćinske uz pjevanje marijanskih pjesama i upaljene svijeće što je poseban trenutak i doživljaj za sve hodočasnike.
Prijavite se da možete ocijeniti ovu galeriju. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje.
Prijavite se da možete komentirati ovu galeriju. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje.