31.3.2022. u 12:41
TEKST: Jelenko Topić
Prijavite se da možete ocijeniti članak. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje.
31.3.2022. u 12:41
TEKST: Jelenko Topić
Na osnovu izmijenjene odredbe članka 102. Zakona o sigurnosti prometa na cestama datumski je određeno obavezno korištenje dnevnih ili kratkih svjetala na motornim vozilima danju i to od 1. studenog do 31. ožujka.
Policijska uprava požeško-slavonska upozorila je i one sudionike u prometu koji su izuzeti iz gornje obavijesti.
Pored navedenog, vozači mopeda i motocikala dužni su tijekom cijele godine danju imati upaljena kratka svjetla na vozilu. U slučaju nepoštivanja navedenih zakonskih odredbi, vozač će se kazniti novčanom kaznom od 300 kuna.
Također i vozači bicikala, od prvog sumraka do potpunog svanuća (noću), te u slučaju smanjene vidljivosti, na biciklu moraju imati upaljeno jedno svjetlo bijele boje na prednjoj strani i jedno crveno svjetlo na stražnjoj strani bicikla. U slučaju nepoštivanja te zakonske odredbe, vozač bicikla kaznit će se novčanom kaznom od 500 kuna.
-Stoga, dragi vozači motornih vozila, oprez uvijek i svagdje! – poručila je Nikola Janković, glasnogovornica Policijske uprave požeško-slavonske.
Prijavite se da možete ocijeniti ovaj članak. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje.
Prijavite se da možete komentirati ovaj članak. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje.