Prijavite se da možete ocijeniti članak. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje.

PRORED
Požega.eu | Derbi opravdao očekivanja, hvalevrijedan potez Mirze Jašarevića Požega.eu | Derbi opravdao očekivanja, hvalevrijedan potez Mirze Jašarevića

Prilagodba teksta ▼
PRORED

Veliki derbi odigran je jučer na trening kampu u Pleternici. Međusobni okršaj dvaju naših klubova opravdao je očekivanja kao i svaki do sada. Utakmica puna prilika i šansi uz sjajan tempo bila je užitak za sve gledatelje.

Slavija je na svom terenu u sklopu 31. kola spremno dočekala Slavoniju. Utakmica koja je zasigurno opravdala epitet derbija. Već tijekom prvog poluvremena šanse su se nizale, sjajni potezi i nestvarne obrane vratara su ostavile mreže netaknutima u prvih 45. minuta. Najizgledniju šansu za pogodak tijekom prvog dijela imali su domaćini preko Martića koji je svladao razbranjenog Vasića ali na putu do mreže ispriječio se okvir gola. Uslijedilo je drugo poluvrijeme u kojem se igra što se tiče šansi ipak malo primirila. Prvi su zaprijetili domaćini preko Lasića koji je dva puta izašao sam pred vratara Vasića ali još jednom kao pobjednik izlazi nestvarni golman Požežana. Kako kaže poslovica "što se ne da to se dobije" se i ostvaruje. Nakon promašenih prilika Pleterničana gosti ekspresno uzvraćaju preko Jančeka i odlaze u prednost. Samo 2 minute poslije toga slijedi potez utakmice, fair play kakav se rijetko gdje viđa u svijetu nogometa: Mirza Jašarević obilazi golmana Slavonije koji ostaje ležati na travnjaku, a on izlazi pred prazan gol ali loptu izbacuje van terena radi ukazivanja pomoći ozlijeđenom vrataru gostiju koji je na kraju zbog ozlijede bio primoran izići iz igre. Sredinom drugog dijela Nikolić sjajnim prodorom prolazi obranu gostiju i nesebično gura loptu za Jašarevića koji zabija u suprotne rašlje te poravnava rezultat na 1:1. Samo 3 minute poslije izjednačenja, u akciji je opet Jašarević koji navlači na sebe tri igrača i gura loptu do Lasića a on mirno posprema to u mrežu. Do kraja utakmice vidjeli smo još jedan pogodak i to sa bijele točke nakon što je lopta u ruku pogodila igrača Slavonije, a prvo ime utakmice Mirza Jašarević uzima loptu i zabija za konačan rezultat 3:1. Veliki derbi, još bolji potezi i prije svega ljudskost obilježili su ovu nestvarnu utakmicu.

Što se tiče Kutjeva oni su sa uvjerljivim rezultatom slavili u gostima protiv Darde. Organizirano i spremno su se pripremili za svog protivnika kojem nisu ostavili puno šanse. Zalaganje zelenih na terenu na kraju je i opravdalo visoku te sasvim zasluženu pobjedu. Strijelci za Kutjevo bili su Kuzminski x2, Karačić, Pedro.