Svaka kap je važna: Akcije darivanja krvi 2., 3. i 5. lipnja u Požegi
Zalihe krvi neophodne su za svakodnevno liječenje i spašavanje života, a upravo zbog stalne potrebe za ovim nezamjenjivim lijekom Gradsko društvo Crvenog križa Požega organizira novu akciju dobrovoljnog darivanja krvi.
Akcije će se održati u prostorijama Gradskog društva Crvenog križa Požega tijekom tri dana – 2., 3. i 5. lipnja 2026. godine. Građani će krv moći darovati od 10 do 17 sati, uz predviđenu stanku od 14 do 14.30 sati.
Priliku za sudjelovanje imaju sve zdrave osobe u dobi od 18 do 65 godina koje ispunjavaju uvjete za darivanje krvi. Riječ je o humanom činu koji traje svega nekoliko minuta, a njegova vrijednost za bolesnike, unesrećene i osobe kojima je potrebna transfuzija često je nemjerljiva.
Stručnjaci ističu kako je darivanje krvi potpuno siguran i bezbolan postupak koji ne narušava zdravlje darivatelja. Štoviše, redoviti darivatelji prije svakog darivanja prolaze osnovnu zdravstvenu provjeru, čime dodatno brinu i o vlastitom zdravlju.
Iz požeškog Crvenog križa pozivaju sve redovite darivatelje, ali i one koji se još nisu odlučili na ovaj plemeniti korak, da se odazovu akciji i svojim darom pomognu onima kojima je krv najpotrebnija.
Jer krv se ne može proizvesti niti nadomjestiti – može je dati samo čovjek čovjeku.
Komentari
Učitavanje komentara…
Povezane vijesti

'Ovoga lipnja doživite bogatstvo kulture, običaja, zabave, sporta i pleterničke gostoljubivosti'
11:13-1.jpeg)
Pijani traktorist bez dozvole i registracije rekorder vikend akcije policije
11:04
Velika tri dana živjela tradiciju: Smotra folklora okupila čuvare baštine iz više zemalja
06:09.webp)
Prognoza · Požega
Agro cijene
Izvor: EU AgriData • Tržište: Zagreb

