Prvi dio festivala: “Zlatni mikrofon” za mlade pjevačke nade “Zlatnih žica Slavonije”
Društvo

Prvi dio festivala: “Zlatni mikrofon” za mlade pjevačke nade “Zlatnih žica Slavonije”

"Zlatni mikrofon” - dječje pjevačko natjecanje, bit će od ove godine po prvi puta dio festivala “Zlatne žice Slavonije”.

"Zlatni mikrofon” - dječje pjevačko natjecanje, bit će od ove godine po prvi puta dio festivala “Zlatne žice Slavonije”.

U subotu 3. rujna od 10 sati, drugog festivalskog dana, na Trgu sv. Terezije nastupit će 16 sjajnih kandidata iz šest škola s područja Zlatne doline (OŠ fra Kaje Adžića Pleternica, OŠ Zdenka Turkovića Kutjevo, OŠ Ivana Gorana Kovačića Velika, OŠ Antuna Kanižlića Požega, OŠ Julija Kempfa Požega i OŠ Mladost Jakšić).

Najmlađi među njima završili su 3. razred, dok su najstariji završili 8. razred. Da bi natjecanje bilo pravednije, podijeljeno je u dvije kategorije – od 1. do 4. razreda te od 5. do 8. razreda. Svi su jako mladi i talentirani i svaki od njih u sebi nosi veliku želju za pjevanjem.

Audicije su se odvijale tijekom lipnja u školama koje su se odazvale pozivu, a prve pripreme za natjecanje s kandidatima obavljene su u Glazbenoj školi Požega početkom srpnja, pod vodstvom Ane Ticl Bušić, profesorice pjevanja i voditeljice dječjeg programa Festivala.

Djeca su dobila mali sat vokalne tehnike i imali su priliku obaviti zajedničko zagrijavanje, te je svako dijete posebno radilo na upjevavanju i vježbama disanja s mentoricom. Iza zagrijavanja je svaki kandidat izabrao i otpjevao svoju pjesmu, a mentorica je sa svakim kandidatom prokomentirala i izrađivala dijelove koji su bili tehnički zahtjevni.

Nastavak rada s natjecateljima nastavlja se krajem kolovoza, u tjednu Festivala, kad će djeca dodatno moći izbrusiti svoje vokalne sposobnosti i pripremiti se još bolje za samo natjecanje.

Pjesme koje pjevaju su popularne, zabavne i zahtjevne, a svaka podrška će im dobro doći.

Evo tko su natjecatelji prvog izdanja “Zlatnog mikrofona” i s kojim pjesmama bi se trebali predstaviti:

Stela Marković – Da znašJosipa Lučić – Dance like nobody’s watchingLara Grbac – Netko drugiMia Rezo – Ova ljubavSara Nedić – Plava maramaPetra Janković – MolitvaŠimun Raguž – VisineLorena Iveković – Kad te moji svatovi probudeDorja Pavlović – Dani i godineLucija Šimunović – Bili CvitakDavid Kresovljak – Oko garavoLana Čevapović – pjesma naknadnoDominik Gašparović – CenturiesLana Bobek – Dajem ti srceDora Tomašević – pjesma naknadnoDiva Marija Barišić – S tobom Izvor; Zlatne žice Slavonije

Komentari

Ostavite komentar

0 / 2000

Učitavanje komentara…

Povezane vijesti