Nema popusta ni u 65-oj: Alkoholizirani vozač isključen iz prometa
Nema popusta ni u 65-oj: Alkoholizirani vozač isključen iz prometa
Crna kronika

Nema popusta ni u 65-oj: Alkoholizirani vozač isključen iz prometa

Unatoč brojnim upozorenjima i pojačanim policijskim nadzorima, alkohol i dalje ostaje jedan od najvećih uzroka ugrožavanja sigurnosti na cestama.

Unatoč brojnim upozorenjima i pojačanim policijskim nadzorima, alkohol i dalje ostaje jedan od najvećih uzroka ugrožavanja sigurnosti na cestama. Još jedan takav slučaj zabilježen je u Pleternici, gdje su policijski službenici pravodobnom intervencijom spriječili moguće teže posljedice.

U petak, 2. siječnja 2026. godine, oko 21.20 sati, u Orljavskoj ulici u Pleternici, policijski službenici u prometu su zatekli 65-godišnjeg vozača osobnog automobila koji je upravljao vozilom pod utjecajem alkohola. Alkotestiranjem je utvrđeno da je u njegovu organizmu izmjerena koncentracija alkohola od 1,67 promila.

S obzirom na razinu alkoholiziranosti i realnu opasnost da bi vozač mogao nastaviti s činjenjem prekršaja, policijski službenici smjestili su ga u posebnu prostoriju policije do prestanka djelovanja alkohola. Protiv njega slijedi prekršajni nalog zbog kršenja Zakona o sigurnosti prometa na cestama.

Ovaj slučaj još jednom jasno pokazuje da godine nisu opravdanje za neodgovorno ponašanje u prometu te da vožnja pod utjecajem alkohola predstavlja ozbiljnu prijetnju ne samo za vozača, već i za sve ostale sudionike u prometu. Pravodobna reakcija policije spriječila je potencijalno opasnu situaciju i još jednom potvrdila važnost dosljedne primjene zakona u cilju zaštite ljudskih života.

Komentari

Ostavite komentar

0 / 2000

Učitavanje komentara…

Povezane vijesti