USPJEH NA TRČANJU

Brestovčanin Antonio Đurčević postigao novi osobni rekord i osvojio četvrto mjesto

PRIJE 2 TJEDNA
TEKST: Jelenko Topić

Požega.eu | Brestovčanin Antonio Đurčević postigao novi osobni rekord i osvojio četvrto mjesto Požega.eu | Brestovčanin Antonio Đurčević postigao novi osobni rekord i osvojio četvrto mjesto

Proteklog vikenda održan je Osječki Ferivi polumaraton koji je zapravo bio Prvenstvo Hrvatske u polumaratonu sa stazom od 21.097 metara.

Nastupilo je oko 1500 trkača i trkačica iz naše zemlje i inozemstva. Brestovčanin Antonio Đurčević, koji nastupa za atletski klub Žumberak, ostvario je novi osobni rekord od 1:11:04 minuta , novi službeni osobni rekord, te osvojio četvrto mjesto među domaćim natjecateljima i peto u ukupnom poretku.

-Ovaj plasman ima srebrni sjaj. Držao sam drugo mjesto do zadnjih 300 metara, te u poštenoj borbi dvojice kolega izgubio u samom finišu. Jako zadovoljan samom trkom - ističe antonio dodajući da je staza je bila loša, a vrijeme nepovoljno zbog temperature od 27 stupnjeva Celzija što je dodatno otežalo stvari.
Slijedi Svjetsko vojno prvenstvo u polumaratonu u Sarajevo tijekom svibnja.

Poredak domaćih trkača u Osijeku je slijedeći: 1. Dorian Miškulin, 2. Josip Mestrić, 3. Ivan Dračar, 4.mjesto Antonio Đurčević.