(FOTO) U derbiju začelja Slavija i Graničar neriješeno u Pleternici

PRIJE 5 MJESECI
TEKST: I. Tomić

Prijavite se da možete ocijeniti galeriju. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje.

U 17. kolu Treće hrvatske nogometne lige-istok Slavija je u Pleternici  na stadionu „Stjepan Zdenko Šivo“ ugostila ekipu Graničara iz Županje. U derbiju začelja, u borbenoj i vrlo oštroj utakmici konačni ishod bio je 1:1. Slavija je u prvom poluvremenu imala više od igre, no  čvrsti i prodorni gosti učestalim napadima ugrožavaju gol domaćina. U 17. minuti pojačanje Slavije Marko Žuljević postiže rijetko viđen gol savladavši mladog gostujućeg vratara Ivana Hubera.(1:0). U 29. minuti  osječki sudac Hrvoje Abičić dodjeljuje Marku Pastuoviću drugi žuti karton te mu odmah pokazuje crveni za isključenje iz igre. Gosti uspijevaju s igračem manje zadržati ovaj rezultat do kraja prvog poluvremena, no prije odlaska na odmor domaći igrač Hrvoje Ančurovski isključen je iz igre zbog dva žuta kartona u kratkom vremenu.

U nastavku utakmice obje momčadi igraju s po deset igrača, Graničar preuzima inicijativu, bolja je ekipa te opasnim protunapadima ugrožava gol vratara Ivana Kraljaka. Svoje izgledne prigode propušta i Slavija, posebno nakon suradnje Žuljevića i Rekića. Pritom se u obrani ističe kapetan gostiju Josip Lotar koji nedugo zatim u jednom protunapadu stvara pomutnju među igračima domaće obrane. To koristi  pričuvni igrač Aron Smolčić koji u 76. minuti s ruba šesnaesterca pogađa Kraljakovu mrežu za izjednačenje 1:1. Obje momčadi pokušavaju do kraja susreta postići pobjedonosni gol, no sve ostaje na pokušajima i podjeli bodova. Treba napomenuti da je osječki sudac Abičić do kraja utakmice podijelio čak 11 žutih kartona, od kojih su 4 pretvorena u dva crvena kartona.