[FOTO] Kutjevo uvjerljivom pobjedom protiv Gospića u šesnaestini finala !

Prijavite se da možete ocijeniti članak. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje.

VELIČINA SLOVA
RAZMAK IZMEĐU SLOVA
RAZMAK IZMEĐU RIJEČI
PRORED
Požega.eu | [FOTO] Kutjevo uvjerljivom pobjedom protiv Gospića u šesnaestini finala ! Požega.eu | [FOTO] Kutjevo uvjerljivom pobjedom protiv Gospića u šesnaestini finala !

HRVATSKI NOGOMETNI KUP

1
Prilagodba teksta ▼
PRORED

U pretkolu Supersporta Hrvatskog nogometnog kupa Kutjevo je na gostovanju u Gospiću 30. kolovoza (srijeda) uvjerljivim rezultatom 4:2 pobijedilo domaću momčad Gospić 91 i plasiralo se u šesnaestinu finala! Poslije osvajanja Županijskog nogometnog kupa, nakon 98 godina postojanja kluba, ždrijeb je odlučio da moraju otputovati u Liku.

Po kišovitom i znatno svježijem vremenu nego prethodnih dana Kutjevčani na početku utakmice preuzimaju inicijativu koja rezultira ranim vodstvom 0:1. Strijelac je bio Karlo Antunović u 12. minuti, koji poslije dobivene lopte iz kuta i visokog skoka trese malu mrežicu na suprotnoj strani. U 33. minuti kapetan Ante Budimir izvodi još jedan udarac iz kuta, a odbijena lopta dospijeva do Marka Karačića koji povisuje vodstvo na 0:2. Poslije jednog prekida u završnici prvog poluvremena, loptu u 40. minuti prihvaća Benedikt Tokić koji iz velike udaljenosti postiže rijetko viđen gol za 0:3.

U drugo poluvrijeme kutjevački „zeleni“ u igru ulaze opušteno, a domaćin to koristi te u 55. minuti smanjuje na 1:3. Strijelac je bio Radošević koji nakon vještog driblinga na 16 metara zabija lijep pogodak. Sljedećih dvadeset minuta domaća momčad opasnim protunapadima pokušava smanjiti rezultat, no gosti ipak u 75. minuti povisuju na 1:4 golom Salinsa kojega nakon prodora po krilu pronalazi Mpolesha na drugoj stativi. I kada je izgledalo da se rezultat neće mijenjati, domaća momčad u zadnjem napadu smanjuje pogotkom Petra Butorca u sudačkoj nadoknadi na konačnih 2:4.

Kutjevo tako, uz veliku podršku svojih vjernih navijača (Green Army), dospijeva u šesnaestinu finala Hrvatskog nogometnog kupa koje je na rasporedu 27. rujna. Protivnik Kutjevčanima znat će se u četvrtak 31. kolovoza nakon susreta Tomislava iz Drnja i Jadrana iz Ploča. Prema neslužbenim informacijama, to bi trebao biti Dinamo, Rijeka ili Osijek.