Uvjerljiva pobjeda Slavije protiv Svačića iz Starog Slatinika

PRIJE 1 SAT
TEKST: I. Tomić

Prijavite se da možete ocijeniti galeriju. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje.

PRIJE 1 SAT

U šestom kolu Treće hrvatske nogometne lige-istok Slavija je ponovno bila domaćin. Ovaj put ugostila je na svom stadionu pored Orljave kvalitetnu čertvrtoplasiranu momčad Svačića iz Starog Slatinika. Po kišovitom vremenu i obilno natopljenom terenu odigrana je borbena i dinamična utakmica u kojoj je prvo poluvrijeme proteklo uglavnom u izjednačenoj igri. Već na početku susreta najbolji strijelac Slavije i ove lige Tomislav Žuljević propušta postići gol s desne strane, kada upućena lopta prolazi pored stative. Sredinom prvoga dijela to ne uspijeva ni gostujućem igraču Ivanu Vrhovcu koji je bio u bliskom susretu s Ivanom Kraljakom. Obrana Svačića uspješno odolijeva učestalim napadima Slavije, a na odmor se odlazi bez golova.

U nastavku utakmice domaća momčad potpuno preuzima inicijativu, a napadi Slavijinih igrača redaju se jedan za drugim. Rezultiralo je to sa čak tri pogotka u mreži gostujućeg vratara Darija Tipure koji je imao pune ruke posla. Prvo u 62. minuti najbolji igrač utakmice David Vidović s ruba šesnaesterca postiže lijep gol, a samo tri minute kasnije (65) okretni i brzonogi Dino Bognar povisuje vodstvo. Topnik domaće momčadi Tomislav Žuljević u 79. minuti zabija iz kaznenog prostora za konačnih 3:0, nova tri boda i pomak na prvenstvenoj ljestvici. Treba napomenuti da je zbog teškog i klizavog terena došlo do nehotičnog sraza između domaćeg igrača Marka Mitrovića i gostujućeg Tomislava Sedla, a deblji kraj izvukao je Mitrović, kojega su zbog teže povrede morali iznijeti do vozila hitne pomoći.

Trener Slavije Ninoslav Parmaković bio je iznimno zadovoljan drugom uzastopnom pobjedom svoga kluba. -Moji igrači dali su sve od sebe i smatram da smo veći dio utakmice bili bolja momčad. Gostima želim uspješan nastavak prvenstva, a mi se okrećemo sljedećem susretu s Bedemom u Ivankovu-kratko je izjavio domaći trener.

Gostujući trener Branko Polić čestitao je Slaviji na pobjedi.-Zbog teških uvjeta za igru izostala je kombinatorika, a dosta se igralo i na sreću. Domaćin je imao više prisebnosti te je iskoristio neke naše manje pogreške. Nakon prvog gola, igra naše momčadi se raspala-kazao je trener Svačića.

Poslije šestog kola Slavija je načinila značajan pomak na ljestvici te s 9 bodova zauzima osmo mjesto. U sedmom kolu odlazi na gostovanje u Ivankovo, gdje se u nedjelju 6. listopada susreće s domaćim Bedemom koji se nalazi na 15. mjestu. Utakmica počinje u 16 sati.