ŠAHOVSKI KLUB „VINA MARKOTA“

Pleternički šahisti završili proljetni dio natjecanja na petom mjestu

PRIJE 2 TJEDNA
TEKST: I. Tomić

Požega.eu | Pleternički šahisti završili proljetni dio natjecanja na petom mjestu Požega.eu | Pleternički šahisti završili proljetni dio natjecanja na petom mjestu

Odigravanjem četvrtog, petog i šestog kola Druge hrvatske šahovske lige-istok u Bošnjacima, završen je proljetni dio natjecanja. Šahovski klub Vina Markota u četvrtom je kolu pobijedio ŠK Šokadiju 1 sa 4:2, u petomje odigrao neriješeno 3:3 sa ŠK Bošnjaci , a u šestom kolu je poražen odjakog ŠK Ferita-Osijek 1 s 2:4. Poslije šest kola pleternički šahisti našli su se u jakoj konkurenciji na petom mjestu prvenstvene ljestvice s 8 osvojenih bodova, što je solidan plasman. Tri susreta su pobijedili, dva puta su odigrali neriješeno, a jedan put su izgubili.

U proljetnom dijelu natjecanja za pleternički klub su nastupali međunarodni majstori Vjekoslav Živković i Zdenko Jušić, FIDE majstor Siniša Arbutina, majstorski kandidati Stjepan Damjanović i Hrvoje Vlahov, prvokategornici Tomislav Karakatić i Željko Pavlović te drugokategornik Ivan Novosad. Proljetni prvak među 12 klubova je osječki ŠK Ferit-Osijek 1 s 11 osvojenih bodova. Jesenski dio prvenstva počinje 12. listopada, a tijekom tri dana bit će odigrani susreti sedmog, osmog i devetog kola.