Pleternički klub Vina Markota završio natjecanje na trećem mjestu

28.10.2024. u 07:09
TEKST: I. Tomić

Požega.eu | Pleternički klub Vina Markota završio natjecanje na trećem mjestu Požega.eu | Pleternički klub Vina Markota završio natjecanje na trećem mjestu

Partijama desetog i jedanaestog kola završilo je natjecanje u Drugoj hrvatskoj šahovskoj ligi-istok. Šahovski klub Vina Markota iz Pleternice u desetom kolu pobijedio je GŠK Županju s 3,5:2,5, a u jedanaestom Hrvatsku čitaonicu iz Valpova s visokih 5:1. U konačnom poretku pleternički šahisti zauzeli su vrlo dobro treće mjesto s 15 bodova među 12 klubova, sa samo bodom manje iza drugoplasiranog Belišća, a ispred klubova koji u svom sastavu imaju po nekoliko velemajstora i međunarodnih majstora. Postigli su pet pobjeda i pet neriješenih rezultata, a samo jednom su poraženi.
Naslov prvaka osvojio je ŠK Ferit-Osijek 1 iz Osijeka s 20 bodova. Tijekom prvenstva za ŠK Vina Markota, povratnika iz Treće hrvatske šahovske lige-istok, igrali su međunarodni majstori Vjekoslav Živković i Zdenko Jušić, FIDE majstor Siniša Arbutina, majstorski kandidati Stjepan Damjanović i Hrvoje Vlahov, prvokategornici Tomislav Karakatić, Željko Pavlović i Marijan Kanjković te drugokategornici Ivan Novosad i Branko Vukoja.