Ivano Đevlan i Matej Babić u Hrvatskoj reprezentaciji, Ivano ide po Svjetsko zlato!

PRIJE 1 MJESEC
TEKST: Matej Babić

Požega.eu | Ivano Đevlan i Matej Babić u Hrvatskoj reprezentaciji, Ivano ide po Svjetsko zlato! Požega.eu | Ivano Đevlan i Matej Babić u Hrvatskoj reprezentaciji, Ivano ide po Svjetsko zlato!

Bliži se Svjetsko Kickboxing Prvenstvo za mlađe uzraste (WAKO), od 23.8. do 1.9. u Budimpešti. Ivano je izabran za jednog od deset Hrvatskih predstavnika koji će nastupati u disciplini Kick Light (KL).

Podsjetimo, Ivano je ove sezone u apsolutnoj kategoriji starijih kadeta +69kg. U 2024. je u toj kategoriji osvojio 2 Europska kupa, 2 srebra na Svjetskim kupovima, osvojio naslov Prvaka Hrvatske i najboljeg kadetskog tima (Borac Požega) u KL u Hrvatskoj! To nije sve, riječ je o natjecatelju koji je i 2. rangiran na Svjetskoj WAKO ljestvici u toj kategoriji.

Trener Matej je također izabran za jednog od trenera reprezentacije, s obzirom na stručnost i osvajanje titule najboljeg kadetskog kluba u KL 2024. U tijeku su finalne pripreme, žestoke su, Ivano je u nikada boljoj formi! Plan je osvojiti zlato, a na putu mu je glavni "trn" Erik, aktualni nositelj Svjetske ljestvice u toj kategoriji- Slovak.

Njih dvojica, imali su do sad 3 okršaja, sva tri u finalima Europskih i Svjetskih kupova. Naizmjenično pobjeđuju i gube, a sada je red na Ivanu da pobijedi. Trenutno je u kategoriji 11 boraca s 3 kontinenta, međutim prijave još traju. Ivano je drugi nositelj nakon Slovaka, tako da će biti s druge strane ždrijeba.
Ukoliko podhvat uspije, Požega će dobiti kadetskog Svjetskog Prvaka u Kickboxingu!