Stambeni centar
Kutjevo dostojanstveno obilježilo Dan hrvatskih branitelja
Društvo

Kutjevo dostojanstveno obilježilo Dan hrvatskih branitelja

R

Redakcija/ kutjevacki.hr

28. lipnja 2026.4 min čitanja

U Kutjevu je danas svečano obilježen Dan branitelja Grada Kutjeva, u znak trajnog sjećanja i zahvalnosti svim hrvatskim braniteljima koji su svojim doprinosom sudjelovali u stvaranju i obrani neovisne Republike Hrvatske.

Obilježavanje je započelo na Gradskom groblju svetog Marka, gdje su kod spomen-obilježja hrvatskim braniteljima položeni vijenci i zapaljene svijeće. Zajedničkom molitvom odana je počast poginulim, nestalim i preminulim hrvatskim braniteljima, čija je žrtva trajno ugrađena u temelje hrvatske slobode.

Uz hrvatske branitelje, obilježavanju su nazočili požeško-slavonska županica Antonija Jozić, gradonačelnik Kutjeva Josip Budimir sa članovima Gradskog vijeća te brojni uzvanici i građani, koji su svojom nazočnošću iskazali poštovanje i zahvalnost svim sudionicima Domovinskog rata.

Nakon komemorativnog dijela programa, u župnoj crkvi Rođenja Blažene Djevice Marije služena je sveta misa za sve poginule, nestale i preminule hrvatske branitelje, koju je predvodio župnik vlč. Josip Marić.

Program obilježavanja nastavljen je zajedničkim ručkom u Vatrogasnom domu DVD-a Kutjevo, gdje su se branitelji, predstavnici lokalne i regionalne vlasti te brojni gosti okupili u ozračju zajedništva. Susret je protekao u razgovoru i prisjećanju na ratne dane, uz naglasak na važnost očuvanja istine o Domovinskom ratu i trajnog iskazivanja poštovanja prema svim hrvatskim braniteljima.


Alles nogometno prvenstvo

Komentari

Ostavite komentar

0 / 2000

Učitavanje komentara…

Povezane vijesti