
Dok kraja godine Konzum zatvara šest prodavaonica na području Požeško-slavonske županije
POŽEGA - Uz požeški Super Konzum na području Požeško-slavonske županije "još uvijek" posluje i 13 manjih prodavaonica, u Požegi 4, po jedna u Lipiku, Pleternici, Jakšiću, Kaptolu, Kutjevu, Brestovcu i Velikoj te dvije u Pakracu.
POŽEGA - Uz požeški Super Konzum na području Požeško-slavonske županije "još uvijek" posluje i 13 manjih prodavaonica, u Požegi 4, po jedna u Lipiku, Pleternici, Jakšiću, Kaptolu, Kutjevu, Brestovcu i Velikoj te dvije u Pakracu. Do kraja godine taj će se broj prodavaonica smanjiti, i to za njih šest. Koje će točno Konzum prodavaonice zahvatiti restrukturiranje i biti zatvorene to nam nisu htjeli potvrditi. U odgovoru na naš upit naveli su samo da je u planu zatvaranje šest prodavaonica, a u samom gradu Požegi njih dvije.
Prema neslužbenim informacijama Super Konzum u Požegi trebao bi nastaviti s radom i svojim poslovanjem, ali to je još uvijek naglašavamo neslužbena informacija. U svakom slučaju neka općinska središta ostat će bez KONZUM prodavaonica, točno koja za sada nije poznato, a na nama nije da o tome nagađamo.
-Na području Požeško-slavonske županije ukupno je planirano zatvaranje šest trgovina do kraja godine, a u samom gradu Požegi u planu je zatvaranje dvije trgovine. Kao i do sada u procesu restrukturiranja, posebnu pažnju posvećujemo zaposlenicima te im primarno želimo osigurati kontinuitet zaposlenja u vidu preraspodjele na nova radna mjesta - navodi se u odgovoru kojeg smo primili iz Odnosa s javnošću Konzuma d.d. u kojem se dalje navodi kako napominju da je Konzum i dosad svake godine zatvarao dio trgovina u skladu s tržišnim okolnostima te tako optimizirao svoju prodajnu mrežu.
-Ova zatvaranja imaju za cilj povećanje efikasnosti svakog pojedinog dijela kompanije te su sastavni dio procesa restrukturiranja u kojem je veliki fokus stavljen na očuvanje radnih mjesta - dodaju u odgovoru iz Konzuma.
Taj broj trgovina koje se zatvaraju povećat će broj nezaposlenih na području Požeško-slavonske županije, najmanje za 10 osoba jer se ne mogu svi oni zaposlenici preraspodijeliti u druge prodavaonice koje posluju na granici profitabilnosti.
Hoće li KONZUM razmatrati mogućnost otvaranja svojih prodavaonica na drugim profitabilnijim lokacijama kako to najavljuje izvanredni povjerenik za Agrokor Ante Ramljak u to je teško povjerovati.
-Uz smanjenje neprofitabilnih trgovina, istovremeno ćemo raditi na otvaranju novih, tako da je moguće da se i u njima zaposli dio radnika. Dio zaposlenika stekao je i uvjete za mirovinu - rekao je u razgovoru za Jutarnji list Ante Ramljak dok je Zlatica Štulić, predsjednica Sindikata trgovine izjavila kako su sindikalni povjerenici u stalnom kontaktu s upravom Konzuma koja ih obavještava o daljnjim koracima.
Hoće li prostori koje napusti KONZUM ostati prazni uz tužan prizor i još tužniju poruku ili će neka druga trgovačka kuća iskazati zainteresiranost za otvaranje maloprodajne prodavaonice ostaje nam za vidjeti.
Komentari
Učitavanje komentara…
Povezane vijesti
BLAGDAN VELIKE GOSPE U EMINOVCIMA - Don Damir Stojić „grmio“ s oltara: „Te usne kojima primate Isusa ne mogu psovati Boga“
18:11
Vrijedne ruke za mlade: Volonteri u Ruševu uređuju prostor za druženje
12:00
48-godišnja vozačica s 1,33 promila skrivila sudar, srećom bez ozlijeđenih
09:39Prognoza · Požega
Anketa
Što bi vas najviše zadržalo u rodnom kraju?
Agro cijene
Izvor: EU AgriData • Tržište: Zagreb
