Pobjednik majstorski kandidat Stjepan Damjanović iz pleterničkog Šahovskog kluba Vina Markota

PRIJE 3 SATA
TEKST: I. Tomić

Požega.eu | Pobjednik majstorski kandidat Stjepan Damjanović iz pleterničkog Šahovskog kluba Vina Markota Požega.eu | Pobjednik majstorski kandidat Stjepan Damjanović iz pleterničkog Šahovskog kluba Vina Markota

U prostoru Udruge veterana 3. gardijske brigade „Kune“ u Slavonskom Brodu održan je šahovski turnir u  povodu 33. godišnjice Hrvatskog časničkog zbora, uz tehničku podršku Šahovskog kluba invalida Hvidra-Brod. Dopredsjednik udruge Mato Opačak pozdravio je sve sudionike turnira i prijatelje te evocirao uspomene na osnivanje Zbora, a minutom šutnje odana je počast poginulim, umrlim i nestalim hrvatskim braniteljima. Sudjelovalo  je 14 igrača, odigrano je sedam kola po švicarskom sustavu, a tempo za igru bio je 7 minuta po igraču, s dodatne 3 sekunde za svaki odigrani potez.
 Prvo mjesto i pobjednički pehar kod seniora osvojio je Stjepan Damjanović sa 6 bodova iz Šahovskog kluba Vina Markota iz Pleternice. Drugo mjesto zauzeo je FM Josip Soldo s 5,5 bodova iz ŠK Ruščica, a treće drugokategornik Ivan Martić (4,5) iz slavonskobrodskog ŠKI Hvidra-Brod. S područja Požeštine igrali su još drugokategornik Matej Bušić (4) koji se plasirao na četvrto mjesto, osmi je bio prvokategornik Marijan Kanjković (3,5), a deseti četvrtokategornik Pejo Martić (3). Među juniorima prvo mjesto zauzeo je Patrik Marijanović sa 4 boda iz ŠK Amater iz Strizivojne, a drugo mjesto njegov klupski suigrač Leon Jukić  s 3,5 boda
Za osvojena prva tri mjesta u seniorskoj konkurenciji uručeni su pehari , a u  juniorskoj medalje. Nagrade je dodijelio dopredsjednik Udruge Mato Opačak. Svi sudionici turnira dobili su majice s grbom Udruge. Glavni sudac turnira bio je Mato Opačak, a njegov pomoćnik Antun Rakić.