15.3.2026. u 06:22
TEKST: D. Krstanović
FOTO: D. Mirković
Prijavite se da možete ocijeniti galeriju. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje.
15.3.2026. u 06:22
TEKST: D. Krstanović
FOTO: D. Mirković
Mirisi svježe pripremljenih delicija, žamor posjetitelja i šarenilo štandova ispunili su Lermanovu ulicu, koja je u sklopu obilježavanja Dana grada Požege i Grgureva ponovno postala mjesto susreta kontinentalnih i mediteranskih okusa. Projekt „Zeleno–plavo” još je jednom spojio Slavoniju i Dalmaciju kroz jedinstvenu eno-gastro priču koja slavi bogatstvo hrvatske tradicije i domaćih proizvoda.
Šetališna zona pretvorena je u živopisnu kulisu u kojoj su obrtnici i proizvođači iz različitih krajeva Hrvatske predstavili svoje autentične proizvode. Posjetitelji su mogli kušati bogat izbor domaćih specijaliteta – od slavonskih suhomesnatih proizvoda, sireva i vina do dalmatinskih ribljih delicija, maslinovih ulja i drugih prepoznatljivih okusa s juga Hrvatske.
Uz degustacije i razgovor s proizvođačima, brojni su građani i gosti iskoristili priliku za opuštenu šetnju među štandovima te upoznavanje s tradicijom i načinom pripreme pojedinih proizvoda. Upravo takav susret kontinentalne i mediteranske kuhinje daje posebnu vrijednost projektu „Zeleno–plavo”, koji iz godine u godinu potvrđuje kako gastronomija može biti snažan most povezivanja hrvatskih regija.
Pozivu na promociju hrvatskih autohtonih proizvoda odazvali su se predstavnici obrtničkih udruženja i komora iz Pazina, Karlovca, Slatine, Daruvara, Imotskog, Zagreba, Ploča, Đakova, Brača, Samobora, Koprivnice, Šibenika, Makarske, Nove Gradiške, Vukovara, Rijeke, Vrbovskog, Petrinje, Gline, Topuskog, Vrgorca, Kaštela, Viškova, Kastva, Klane i Jelenja, Trogira, Krapinskih Toplica, Stubice, Splita, Županje, Pakraca i Lipika.
Brojni obrtnici predstavili su svoje proizvode i vještine, potvrđujući kako hrvatsko obrtništvo i gastronomija imaju bogatu tradiciju, ali i snažan potencijal za daljnji razvoj. Projekt „Zeleno–plavo” tako je još jednom pokazao kako zajedništvo, razmjena iskustava i promocija domaćih proizvoda mogu stvoriti događaj koji privlači posjetitelje i istodobno čuva autentične okuse hrvatskih regija.
Prijavite se da možete ocijeniti ovu galeriju. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje.
Prijavite se da možete komentirati ovu galeriju. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje.









