28.1.2026. u 13:11
TEKST: Jelenko Topić
FOTO: Arhiva
Prijavite se da možete ocijeniti članak. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje.
28.1.2026. u 13:11
TEKST: Jelenko Topić
FOTO: Arhiva
Ove godine navršava se jedno stoljeće postojanja Lovačkog društva “Šljuka” u Pleternici. Taj jubilej potvrđen je pronađenim dokumentima, a predviđa se da će ga pleternički jubilej proslaviti početkom mjeseca svibnja.
U povodu velikog jubileja organizirat će niz prigodnih svečanosti što uključuje i objavljivanje monografije o povijesnom razvoju i aktivnostima članova “Šljuke” kroz proteklo stoljeće.
U pripremu monografije uključen je veliki broj članova “Šljuke” pogotovo onih iz Izvršnog odbora, a doprinos tomu posebno se očekuje od rukovodstva ove udruge. Početne korake na ostvarenju ove zamisli dali su njihovi prethodnici.
Jedno posebno poglavlje u monografiji bit će posvećeno lovnom streljaštvu jer je poznato da su Pleterničani kroz ovo društvo i nekadašnju streljačku udrugu “Pleternica 1988” bili nositelji tog sporta u Požeštini, a zahvaljujući njihovim rezultatima, ustrajnosti, dobrovoljnom radu i angažiranju izgrađeno je strelište za sve discipline lovnog streljaštva u Bzenici koje je među najmodernijim u ovom dijelu Europe.
(Na fotografiji Pleternički lovci između dva svjetska rata)
Prijavite se da možete ocijeniti ovaj članak. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje.
Prijavite se da možete komentirati ovaj članak. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje.









