2.12.2025. u 04:57
TEKST: D. Krstanović
Prijavite se da možete ocijeniti članak. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje.
2.12.2025. u 04:57
TEKST: D. Krstanović
Općina Jakšić i ove će godine svečano obilježiti Dan općine i blagdan svoje zaštitnice, svete Barbare, bogatim i raznolikim programom koji će trajati od 4. do 7. prosinca. Četverodnevno slavlje donosi spoj tradicije, sporta, duhovnosti i druženja — sve ono što Jakšić čini povezanim i ponosnim.
Program započinje 4. prosinca odavanjem počasti poginulim i nestalim hrvatskim braniteljima polaganjem vijenaca kod spomenika u Jakšiću, nakon čega će u 10:15 sati biti služena sveta misa. Svečana sjednica Općinskog vijeća, na kojoj će se osvrnuti na ostvarene projekte te najaviti planovi za budućnost, održat će se u 12:30 sati u dvorani "Lucija".
Petak, 5. prosinca, donosi dozu zabave i dobrog raspoloženja uz Sports Pub Quiz u 20:00 sati u NK Eminovci. Subota je rezervirana za sportski duh — 6. prosinca u 18:00 sati u školskoj sportskoj dvorani održat će se uzbudljivo natjecanje "Alley Tournament", koje iz godine u godinu okuplja sve više natjecatelja i gledatelja.
Vrhunac radosnog dijela programa bit će 7. prosinca, kada će sveti Nikola tradicionalno razveseliti najmlađe, darujući ih prigodnim paketićima na igralištu OŠ Mladost u 15:00 sati. Dan će završiti posebnim događajem — mala sportska dvorana škole pretvorit će se u kinodvoranu, gdje će od 18:00 sati biti prikazan film "260 dana", dirljiva priča temeljena na istinitim ratnim događajima.
Organizatori pozivaju sve mještane i goste da budu dio ovoga svečanog razdoblja:
Prijavite se da možete ocijeniti ovaj članak. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje.
Prijavite se da možete komentirati ovaj članak. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje.









