Brojni zaljubljenici u nogomet uživali na veličkom stadionu: Prijateljska utakmica reprezentativki Hrvastke i Bosne i Hercegovine 2:1 /FOTOGALERIJA/

PRIJE 7 GODINA
TEKST: D.K.

Požega.eu | Brojni zaljubljenici u nogomet uživali na veličkom stadionu: Prijateljska utakmica reprezentativki Hrvastke i Bosne i Hercegovine 2:1 /FOTOGALERIJA/ Požega.eu | Brojni zaljubljenici u nogomet uživali na veličkom stadionu: Prijateljska utakmica reprezentativki Hrvastke i Bosne i Hercegovine 2:1 /FOTOGALERIJA/

TEKST: D.K.

VELIKA - Ambijent u kojem su brojni zaljubljenici u nogomet uživali na veličkom stadionu gotovo sve njih je podsjećao na nekadašnja slavna veremena i sportska događanja u tom sportskom zdanju. Ovoga puta gotovo dvije tisuće gledatelja okupila je međunarodna nogometna utakmica ženskih reprezentacija Hrvatske i Bosne i Hercegovine.

Igralište ŠRC Velika. Gledatelja 2000. Sudac Ivana Martinčić, pomoćnici Maja Petravić i Jerko Crnčić, četvrti sudac Sabina Bolić. Vrijeme: Idealno za igru.

Strijelci: 0:1 – Nikolić (’32), 1:1 – Landek (j) (’52) , 2:1 - Joščak (’59)

Žuti kartoni: Matea Bošnjak (’22) (Hrvatska)

Igrač utakmice: Maja Joščak

HRVATSKA - Emma Barišić, Martina Taritaš, Ana Jelenčić, Carina Roščić, Kristina Nevrkla, Mihaela Horvat, Maja Jošćak, Matea Bošnjak, Ivana Rudelić, Iva Landeka, Kristina Šundov, Sanja Šoltić, Maria Kunštek, Ivana Bojčić, Ivana Maltašić, Monika Conjar, Anela Lubina, Sandra Žigić, Ana Dujmović.

BOSNA I HERCEGOVINA - Almina Hodžić, Marina Lukić, Antonela Radeljić, Amira Spahić, Melisa Hasanbegović, Marija Aleksić, Minela Gačanica, Aida Hadžić, Milena Nikolić, Alisa Spahić, Irvina Bajramović, Arnela Begić, Zerina Piskić, Lejla Bašić, Dajana Spasojević, Selma Kapetanović, Amela Kršo, Nikolina Vujadin.

Izabranice Božidara Miletića pobijedile su Bosnu i Hercegovinu rezultatom 2:1 i tako ostvarile pobjedu. Hrvatska ženska seniorska reprezentacija ugostila je reprezentaciju Bosne i Hercegovine na stadionu NK Papuk u Velikoj te odigrala prijateljski susret u vrlo zanimljivoj utakmici.

Reprezentacija BiH u prvom dijelu utakmice stvorila je veliki pritisak na suprotnoj strani i već u ’31 minuti preko Milene Nikolić došla u vodstvo. Do kraja poluvremena nije bilo većih prilika s obje strane. Početkom drugog poluvremena reprezentativke Hrvatske iznudile su jedanaesterac i preko Ive Landeke u ’52 minuti izjednačile.

Stvorenim pritiskom i borbenijom igrom reprezentativke Hrvatske u ’59. minuti pogotkom Maje Jošćak dolaze u vodstvo koji su rezultat 2:1 i zadržale do kraja utakmice i ostvarile pobjedu u Velikoj.

Maja Jošćak postala je najefikasnija igračica u redovima reprezentacije Hrvatske jer je i u prvoj utakmici u Brčkom postigla dva odlučujuća gola i nastavila niz i u Velikoj donijevši pobjedu svojoj reprezentaciji.

/Foto: D. Mirković/