Objavljeno u: Ned, ruj. 18th, 2016
9. OTVORENO PRVENSTVO HRVATSKE U CESTOVNIM MOTO UTRKAMA

Krešimiru Paveliću prvo mjesto u klasi PH 6, a Igoru Zubiću drugo u PH 10 /FOTO GALERIJA/

POŽEGA – Drugog dana na auto moto stazi Glavica u Požegi vožena je posljednja 9. utrka za Otvoreno prvenstvo Hrvatske u cestovnim moto na kojoj je Požežanin Krešimir Pavelić dominirao i osvojio prvo mjesto u svojoj Oldtimer klasi PH 6 dok je njegov sugrađanin Igor Zubić osvojio drugo mjesto u Oltimer klasi PH 10.

Više od 1500 ljubitelja motociklizma bodrilo je više od 70 vozača u raznim klasama – kategorijama koji su pokazali svoje spretnosti i umijeća.

Vedran Neferović, gradonačelnik Požege

Najviše uzbuđenja bilo je u klasi 1000 SST u kojoj je Dario Horvat ponovno pobjedio i odvezao najbrži krug utrke te tako zaradio 1.000 kuna nagrade organizatora utrke MK Požega Promet.

Utrku je otvorio požeški gradonačelnik Vedran Neferović poželjevši svima puno sreće i spretnosti na utrkama te da svi prođu bez ozljeda, a sve nazočne je pozdravio i zamjenik požeško-slavonskog župana Ferdinand Troha.

Rezultati:

SKUTERI

Klasa Rookie: 1. Marin Gross (1.HMK Zagreb) 50 , 2. Marina Gross (1HMK Zagreb) 36,  3. Luka Bolčević NK Križevci 20.

Klasa Open: 1. Kristijan Takač (MK Bjelovar) 50, 2. Josip Kozarić (MK Križevci) 40, 3. Ante Bubalo (MK Gajs team) 32……….

Klasa No Limit: 1. Mihael Prožek (MK Križevci) 45, 2. Valkal Žolt (1.HMK Zagreb) 45, 3. Danijel Koprić (MK Križevci) 32, ………….

SUPER MOTO:

Klasa Amater: 1. Dario Mazalović (MK Docdyno) 50, 2. Danijel Raguž (MK Docdyno) 36, 3. Janko Bošnjak (MS Osijek) 36 boda.

Klasa Bigfoot: 1. Dalibor Horvat (MCK Nova Rača) 50.

Klasa S-1: 1. Luka Sadrić (MK Gajs Team) 50, 2. Ivan Fadljević (MCK Nova Rača) 40 bodova.

Klasa  S- Open: 1. Danijel Lončarević (MK Gajs Team) 45, 2. Marin Gross (1. HMK Zagreb) 45, 3. Juraj Fosin ( MK Zlatar Bistrica) 32 boda.

Klasa 125 SP: 1. Denis Petrić (MK Križevci) 10.44;219   2. Mirko Zidarić (NK Križevci) .11.

11.09;511  3. Di Lenardo (MK Matulji racing) 10.56;254 (+1 krug )…………

KLASA 600 SST: 1. Vedran Močibob (1.HMK Zagreb) 11:19;00  2.Marko Višak (MK Križevci) 11.34;571 , 3. Ivan Oreški (1.HMK Zagreb) 11:43;225…………..

KLASA 1000 SST: 1. Dario Horvat (1.HMK Zagreb) 11:36;102   2. Marko Višak ( MK Križevci) 11:40;882  3. Dominik Nervo (MK Križevci) 11:45;152 ………….

OLDTIMER:

Klasa  PH-1: 1. Hrvoje Buntak (MK Križevci) 9:33;571, 2. Matej Jurenec (MK Križevci) 9.49;687,  3. Andrija Vuković (MK Križevci) 9:54;958, …..

Klasa  PH-2: 1. Mario Peklić (MK Križevci) 9:28;643  2. Drago Predan (1. HMK Zagreb) 10:19;610  3. Mateo Pocrnić (MCK Nova Rača) 10.34;958 …………

Klasa PH-3:  1. Andrija Rončević (MK Križevci) 9:19;519 , 2. Ivan Komar (MK Križevci) 9:20;865, 3. Miroslav Peklić (MK Križevci) 9.26;865 …………

Klasa PH-4: 1. Jure Lampe (MCK Classic Racing) 9:19;736, 2. Franc Bizjan (MK Classic Racing) 9:23;913 , 3. Davor Pulez (SMK Karlovac) 10:00;964,…………

Klasa PH-5: 1. Zoran Bartolec (MK Križevci) 9:20;901 .  2. Vlatko Waronig (MK Križevci) 9:25;736

Klasa PH-6: 1. Krešimir Pavelić (MK Požega Promet) 9.09;159,  2. Mihaly Nemeth MK Križevci) 9:09;787;137 , 3. Andrija Rončević (MK Križevci) 9:34;740 …………

Klasa PH-7: 1. Franc Bizjan (MK Classic Racing) 10:26;224 ,1. Luka Rečnik (1.HMK Zagreb) 10:35;526  3. Ivan Radočaj (SMK Karlovac) 10:13;284 ……….

Klasa PH -8: 1. Manfred Strohmayer   (MK Classic Racing) 9:56;782  2. Miroslav Grubin (MK Križevci) 10:15,754 , 3. Edin Šečić (MK Blatnjavi -Moddy) 10:15;409 (+1) .

Klasa PH-9: 1. Mario Medić (SMK Karlovac) 10:17;128 , 2. Jovan Škurma (MK Classic Racing) 10.04;608(+2) 3. Miroslav Peklić (MK Križevci) 10:42;376(+2) .

Klasa PH-10: 1. Zoran Salopek (SMK Karlovac) 9:54,039, 2. Igor Zubić (MK Požega Promet 10:35;976 , 3. Dragan Dukić (MK Classic Racing) 10:41;647.