Aurelia u samoj završnici slomila Jakšić: MNK Jakšić - MNK Aurelia Vinkovaci 3:4 /FOTO/

PRIJE 6 GODINA
TEKST: sportalo.hr

Požega.eu | Aurelia u samoj završnici slomila Jakšić: MNK Jakšić - MNK Aurelia Vinkovaci 3:4 /FOTO/ Požega.eu | Aurelia u samoj završnici slomila Jakšić: MNK Jakšić - MNK Aurelia Vinkovaci 3:4 /FOTO/

POŽEGA - Nakon dugih godina u Požeškom Grabriku koji je u međuvremenu promjenio ime u SD Tomislav Pirc odigrana je jedna malonogometna utakmica koja izlazi iz okvira Požeško slavonske županije. MNK Jakšić je u Kupu regije Istok ugostio MNK Aureliu iz Vinkovaca.

Iako je Aurelia u utakmicu ušla kao veliki favorit, domaća momčad se predstavila u odličnom svijetlu, doslovno do posljednje sekunde bili su u igri za senzaciju. Nakon početnog straha Jakšić se oslobodio i dva puta preko Parubeka opasno zaprijetio gostima, jednom su uzdrmali i gredu, no do vodstva su došli gosti s Bosuta. U 2. minuti Petar Pedić donio je vodstvo gostima, i činilo se data mir za nastavak susreta. No nakon toga je uslijedila ravnopravna igra, i jedni i drugi su imali nekoliko dobrih prilika, a posebno se istaknuo vratar Jakšića Matko Kovačević s nekoliko sjajnih reakcija. Hrabra i borbena igra Jakšiću se isplatila u 12. minuti kada Ivan Jakešević vraća stvari na početak. Pred poluvrijeme Željko Parubek matira gostujućeg vratara i donosi Jakšiću 2:1 vodstvo pred odmor i konačno budi domaću publiku koja je zaista zahtjevna kada je u pitanju navijanje.

Drugo poluvrijeme Aurelia kreće po izjednačenje svim silama, napadi se nižu, a Jakšić je sve očitije umoran s obzirom da je Pažin imao zaista malu rotaciju, dok su gosti često mjenjali pa su bili osjetno svježiji. Isplatili su im se ti napadi u 29. minuti kada Marin Ležaić konačno matira Kovačevića koji je i u nastavku bio sjajan. To poravnanje malo je poremetilo koncentraciju Jakšića koji radi nekoliko grešaka što Ležaić koristi samo 3 minute kasnije i vraća prednost na stranu gostiju. Dvije minute nakon toga domaći su zaradili slobodni udarac na 6 metara po sredini gostujućeg gola, a to je u novo poravnanje pretvorio svojim drugim golom odlični Željko Parubek. Tri minute prije kraja utakmice Aurelia je zaradila 5 akomulirani prekršaj što je otvorilo Jakšiću priliku da do kraja susreta stvori priliku iz kaznenog udarca i dođe do senzacije. Minutu i pol prije kraja jedina sporna situacija na utakmici, Jakšić je istrčao jednu brzu kontru, gostujući vratar je istrčao sa svog gola i s tribina se činilo rukom zaustavio loptu, no inače sjajni sudački dvojac to nije tako vidio. Dok su Jakšićani bili pod dojmom toga, Vinkovčani su preko Petra Pedića došli do novog vodstva nakon lijepog udarca sa 7-8 metara. Iako je do kraja ostalo još 50ak sekundi nije tu bio kraj uzbuđenjima. 19 sekundi prije kraja Domagoj Kovačević je iznudio igranje rukom gostujćeg igrača odnosno 6 akomulirani prekršaj. Iako je na očigled bio najumorniji igrač Jakšića Domagoj je bio izvođač kaznenog udarca, vratar je otišao u svoju desnu, Kovačević tukao u suprotnu, ali dobrih pola metra pored gola pa je Aurelia na kraju izborila nastavak natjecanja u Kupu.

Sve u svemu Vinkovčani su zasluženo slavili, no Jakšić ima puno razloga za veliko zadovoljstvo. Ako znamo da je klub osnovan tek prije nešto više od godinu dana, ovo je sjajan rezultat protiv jedne momčad koja je u samom vrhu futsala u Slavoniji i Baranji.

/Foto: D. Mirković/